Cu-familia-si-prietenii-la-o-cafea
src="http://www.kissdesign.net/horloge/155/calendrier.js">
Cu-familia-si-prietenii-la-o-cafea
src="http://www.kissdesign.net/horloge/155/calendrier.js">
Cu-familia-si-prietenii-la-o-cafea
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cu-familia-si-prietenii-la-o-cafea

 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Poftiti la o cafea (20)
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Apr 02, 2013 1:15 am Scris de Ramona

» Poftiti la o cafea 19
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Mar 20, 2012 12:19 am Scris de Ramona

» Filme, desene si muzica pentru copii
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyVin Dec 23, 2011 2:21 am Scris de Loredana

» filme pentru noi...adulti si pentru familia noastra
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Noi 22, 2011 12:17 am Scris de Loredana

» Modele, tricotaje si crosete...toate bune pentru fete
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2011 9:29 pm Scris de Loredana

» Ghicitori pentru pitici si poezii
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptySam Noi 05, 2011 11:46 pm Scris de Loredana

» Zile onomastice.
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Oct 04, 2011 8:54 am Scris de Loredana

» Copii nostrii-2
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptySam Iun 18, 2011 11:47 pm Scris de Loredana

» Jocuri pentru noi , pentru prichindeii nostrii si ne mai delectam
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyJoi Mai 19, 2011 6:17 am Scris de Loredana

Ultimele subiecte
» Poftiti la o cafea (20)
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Apr 02, 2013 1:15 am Scris de Ramona

» Poftiti la o cafea 19
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Mar 20, 2012 12:19 am Scris de Ramona

» Filme, desene si muzica pentru copii
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyVin Dec 23, 2011 2:21 am Scris de Loredana

» filme pentru noi...adulti si pentru familia noastra
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Noi 22, 2011 12:17 am Scris de Loredana

» Modele, tricotaje si crosete...toate bune pentru fete
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyLun Noi 14, 2011 9:29 pm Scris de Loredana

» Ghicitori pentru pitici si poezii
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptySam Noi 05, 2011 11:46 pm Scris de Loredana

» Zile onomastice.
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Oct 04, 2011 8:54 am Scris de Loredana

» Copii nostrii-2
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptySam Iun 18, 2011 11:47 pm Scris de Loredana

» Jocuri pentru noi , pentru prichindeii nostrii si ne mai delectam
Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyJoi Mai 19, 2011 6:17 am Scris de Loredana

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Forum
Parteneri
forum gratuit
Parteneri
forum gratuit

 

 Nasterile noastre

In jos 
5 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
danuta36
SLEEPY
danuta36


feminin
Numarul mesajelor : 4025
Varsta : 53
Location : Hunedoara
Job/hobbies : operator PC
Data de inscriere : 07/04/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Apr 22, 2008 9:23 am

Am nascut la 10 fix...o fetita de 3,3 kg si 50 cm puiuta noastra mult dorita si asteptata.Ma uitam la ea si nu-mi venea sa cred ca e a mea,parca eram in transa...mi-au aratat-o putin si au si luat-o ..A urmat un episod ceva mai dureros si aproape pe viu:coaserea taieturii...uitasem sa spun ca m-a si taiat,ca doar asta-i moda la noi(trebuie sau nu,ei tot te taie)Aici cam strangeam din dinti si tot intrebam daca mai dureaza mult,dar n-am scos nici un sunet,am asteptat sa se termine sa ajung mai repede in salon sa-mi vad sotul,sa ne imbratisam....
Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea mea :D :oops:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Apr 22, 2008 10:12 am

frumoasa poveste...
da' iar m-a luat cu tremurici...
Sus In jos
danuta36
SLEEPY
danuta36


feminin
Numarul mesajelor : 4025
Varsta : 53
Location : Hunedoara
Job/hobbies : operator PC
Data de inscriere : 07/04/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Apr 22, 2008 10:22 am

elena a scris:
frumoasa poveste...
da' iar m-a luat cu tremurici...

Hai ma Elena,chiar asa...si eu care ziceam ca ti-o fi trecut teama...Tu ce zodie esti?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Apr 22, 2008 10:24 am

Gemeni....

cum sa-mi treaca? daca n-a trecut de atatia ani incoace... cum credeai ca imi trece asa, in cateva zile? :laughing:
Sus In jos
Ramona
Admin
Ramona


feminin
Numarul mesajelor : 6125
Varsta : 42
Location : Deva
Job/hobbies : indragostita
Humor : sunt mama de pisicuta
Data de inscriere : 30/03/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMar Apr 22, 2008 7:45 pm

Danuta ai scapat ieftin , super. 6 ore? Eu 15 :roll:
Mie nu mi-a facut vaccinul acela de dupa :roll: si fata are rh-ul pozitiv :D
Elena cum sa te apuce tremuriciul? Nu vezi ce rapida a fost? Offff, pai acum cu atatea metode , epidurala si alte cele....eu nici nu am stiut de epidurala ca se face , crezi ca eu nu imi faceam? Ca eram deja pe alta "alee" de la dureri, dar no a trecut.
Sus In jos
https://forum-cu-prietenii.forumgratuit.ro
danuta36
SLEEPY
danuta36


feminin
Numarul mesajelor : 4025
Varsta : 53
Location : Hunedoara
Job/hobbies : operator PC
Data de inscriere : 07/04/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMier Apr 23, 2008 7:13 am

Ramona a scris:
Danuta ai scapat ieftin , super. 6 ore? Eu 15 :roll:
Mie nu mi-a facut vaccinul acela de dupa :roll: si fata are rh-ul pozitiv :D
Elena cum sa te apuce tremuriciul? Nu vezi ce rapida a fost? Offff, pai acum cu atatea metode , epidurala si alte cele....eu nici nu am stiut de epidurala ca se face , crezi ca eu nu imi faceam? Ca eram deja pe alta "alee" de la dureri, dar no a trecut.

Mey,epidurala nu mi-a mai facut,caci aia se face cand ai dilatatia 4 parca,iar eu am ajuns la spital cu dilatatie maxima...deci era prea tarziu ca sa-mi mai faca...si parca ma cam apucase un pic teama,dar am zis acum ce-o fi o fi,copilul trebuie nascut cumva :distractiv: Aia se face in coloana si nu mai simti nimic de la brau in jos,asa ca tu nu mai simti nici cand vine o contractie si trebuie sa te ghideze ei...
Sus In jos
danuta36
SLEEPY
danuta36


feminin
Numarul mesajelor : 4025
Varsta : 53
Location : Hunedoara
Job/hobbies : operator PC
Data de inscriere : 07/04/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyMier Apr 23, 2008 7:16 am

Sa stii ca am scapat usor,iar copila e tare cuminte...azi a fost laudata,cum ca e 'un copil ca la carte'...a crescut pipota in mine,iti dai seama :D
Sus In jos
Ramona
Admin
Ramona


feminin
Numarul mesajelor : 6125
Varsta : 42
Location : Deva
Job/hobbies : indragostita
Humor : sunt mama de pisicuta
Data de inscriere : 30/03/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyJoi Apr 24, 2008 5:37 am

Pai normal ca te simti bine asa mis si io :D
:lips[1]: galustei
Sus In jos
https://forum-cu-prietenii.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyDum Aug 08, 2010 9:00 am

doamne ramo prin ce ai trecut ,citesc de un sfert de ora si cu lacrimi in ochi iti spun ca esti o norocoasa :pip: :pip: pupic si la teo :pip:
Sus In jos
Ramona
Admin
Ramona


feminin
Numarul mesajelor : 6125
Varsta : 42
Location : Deva
Job/hobbies : indragostita
Humor : sunt mama de pisicuta
Data de inscriere : 30/03/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyDum Aug 08, 2010 10:21 am

Nasterile noastre - Pagina 3 42053 mersi si pupici la micutii tai Nasterile noastre - Pagina 3 359926
Sus In jos
https://forum-cu-prietenii.forumgratuit.ro
Loredana
Trandafiras
Loredana


feminin
Numarul mesajelor : 1423
Varsta : 44
Location : Deva
Job/hobbies : plimbarea in natura
Humor : imi plac oamenii de viata
Data de inscriere : 15/06/2010

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyVin Aug 13, 2010 11:03 am

sa imi aduc aminte despre cea mai fericita zi din viata mea ,o fac cu mare placere.a fost in 21.06.2005.dar inainte de asta mai e de povesit.marea mea greseala au fost primele doua sarcini care zic acum indrumata gresit le-am transf in chiuretaje si am regretat apoi si voi regreta cate zile voi mai avea.apoi am ramas din nou insarcinata nu am mai tinut cont de numeni ca le convenea sau nu ma-m iscat nu eram inca casatoriti al meu era mai nesigur ca mine dar timpul a trecut si in jur de 8 luni m-au apucat durerile.am prins de garda pe d-r iliescu care nu a avut si nu are o rep prea buna.am nascut mai greu cu durerile de rigoare era baietel f mic l-am vazut l-am sarutat pe frunte inaite de al lua si am simtit ca ceva nu e in regula pt ca nu i sa pus bentita la manuta pe motiv sa mai astepte sa vada cum evoluiaza.am adormit cu inima stransa daca pot sa spun ca am dormit pt ca nu mi-au dat voie sa merg sa stau langa el,dimineata cand a venit medicul de garda la vizita care era si cel ce-a asistat sarcina pe parcurs,l-am intrebat ce stie de puiutul meu mi-a spus ca nu stie nimic.dupa ce a plecat ma- dus cum am putut la cab asistentelor sa intrb si nu voi uita toata viata... asistenta de garda statea la birou la cafea si cu tigarea in mana,i-am zis cum ma numesc si ca vreau sa-mi vad baietelul.sa uitat de sus la mine si mia spus..nu te-a anuntat nimeni baietelul tau a murit in jur de 01 noaptea....nu stiu ce a mai zis ca am inceput sa plang si nu stiu cum am ajuns inapoi in salon,apoi mau indopat de calmante si antibiotice nici nu mai vreau sa-mi amintesc de imiuc si reactia bunicii mele care venise cu flori si sa ma anunte ca daduse comanda pt scutece...o doamne si al meu.......la doi ani timp in care psihic nu mi-am prea reveni noroc ca o primisem pe dona cadou cand am iesit din spital,avea doar trei luni...am ramas din nou si eram mai hotarata sa aduc pe lume u sufletel al meu,a fost o sarcina din punct de vedere medical fara probleme cu celas medic sa ma asiste d-r ciotea la fel cu controale periodice ecografii,analize,tot in jur de opt luni se intampla.ne-am hot sa ne casatorim civil era vinerea intr-o zi de 22.03.2002.ceva am presimtit si atunci chiar in sapt dinaintea cununiei am fost la cab part la control pt ca il sunasem ,ca nu pea mai simteam bebelu..ma pus la ecograf mi-a aratat pe monitor ca-i i bine ca-i bate inimioara si azis ca are o perioada in care nu prea se agita ca se pozitioneaza pt nastere...bun am plecat linistita acasa,a urmat cununia vineri cu cei apropiati din fam ...imi aduc aminte toata casa era plina de flori peste tot.sambata mai putin dar de duminica au inc durerile pe la 16-17 l-am sunat pe d-r era de garda si ma chemat in spital....am ajuns acolo si ma dus la ecograf...era si al meu sa uitat la el la moasa si a zis ...nu pot sa cred ce ghinion poate avea fata asta....zice fatul sa stangulat bag-o in sala de nasteri eu am crezut ca doar sa rasucit cordonul si incearca sa faca ceva dar a zis ca nu-si poate explica ce sa putut intampla dar era deja mort...ma-u pus la perfuzii sa ma dilat mai repede pt a naste tot normal am trecut prin niste durericumplite offf....psihic eram praf apoi cand am venit si vedeam si florile...au mai trecut doi ani dupa care am mai ramas iar imi doream si ma rugam intruna sa am sufletelul meu care sa ma iubeasca si sa-l iubesc eram tot in croitorie ca de acolo am si ramas acasa de data astam schimbat si medicul la care a fost cumnata mai mare a carui baiat l-am si botezat.era d-r smit cu cab part la deva si profesa in spital la hateg.el mi-a facut multe analize ,controale mai dese tinand cont de sarcinile cu cei doi baietei pierduti.totul a decurs bine pana apr de 8 luni cand au inceput iar problemele,eram hipertensiva si unflata de nu va inchipuiti partea genitala putea fi confundata usor cu testicolele burta era beton de unflata si cu vergeturi cat un deget de late care au ramas in timp ...palmile si picioarele nu mai zic..cand ma vazut mia zis maina la prima ora esti la hateg al meu fusese de noapte atunci.dimineata a iesit de la lucru sa spalat si cu niste vecini am plecat.au urmat o serie de analise de sange,inima si mai multe si am stat sub supraveghere vreo 3 sapt.martea era pe la 8 am fost anuntata ca voi intra in operati de cezareana cand sa facut vizita am incremenit si am intrat in panica l-am sunat pe al meu si ia-m sis si totul a decurs de nici nu am mai avut timp sa reactionez.am fost anesteziata in coloana,moasa era cu aparatul de tensiune pe mine si-mi vb intruna eu ma rugam sa fie bine bebele eram f speriata simteam ca se umbla in corpul meu dar nu durere...apoi a aparut minunea mea DENIS era asa de firav si mic desi am pus in timpul sarcinii 23 kg el a cantarit 1kg950gr eram f fericita si toata lumea in jurl meu era obtimista ceea ce mi-a dat incredere.am fost mutata in rezerva si mi sa spus ca sunt un caz special si ca trebuie sa fiu protejata au urmat zile de lupta cu mine sa ma pun pe picioare ma duceau cu caruciorul la prima vizita mia-a spus d-ru ca l-am ca-m speriat ca era sa ne piarda pe amandoi nici in ziua de azi nu stiu exact de ce ca nu mi sa spus.de cand l-am luat in brate am stiut ca va fi bine am refuzat sa i se mai dea cu sonda lapticul pt ca desi am avut lapte am avut depistata hepetita b nedeclansata si nu am avut voie sa alaptez ...la orele de masa pana seara tz eu eram prezenta si povestind cu el tot timpul i dadeam cu sticluta asta a durat inca vreo trei sapt si ceva apoi am ajuns acasa la noi si din clipa aceea nu ne-am mai desp pana au apar probl mea care cred caa cauzat aceste pierderi si care era motivul din care cauza mi-a zis ca era sa ne piarda..dar au trecut toate si suntem de nedesparetit si multumesc la dumnezeu din toata fiinta mea ca mia dat si-mi da zile sa fiu langa el zi si noapte....doamne ajuta :[tim:]: pt puiul meu scump si drag cu toata dragostea mami
Sus In jos
Ramona
Admin
Ramona


feminin
Numarul mesajelor : 6125
Varsta : 42
Location : Deva
Job/hobbies : indragostita
Humor : sunt mama de pisicuta
Data de inscriere : 30/03/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptyVin Aug 13, 2010 7:49 pm

Lore desii stiam povestea voastra am mai citito o data Nasterile noastre - Pagina 3 913724
Sa dea DD sa aveti parte numai de bucurii impreuna si sa fiti sanatosi!!! Nasterile noastre - Pagina 3 42053
Sus In jos
https://forum-cu-prietenii.forumgratuit.ro
doctoresa
DOC
doctoresa


feminin
Numarul mesajelor : 2876
Varsta : 46
Location : usa
Job/hobbies : netul
Data de inscriere : 02/06/2008

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptySam Aug 14, 2010 10:50 am

Loredana am ramas fara cuvinte. Fara cuvinte. Prin cate ai trecut in viata asta...
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate multa si zile fericite alaturi de puiul tau si de familie. Esti o femeie greu incercata. Dar sa sti ca oamenii incercati asa greu sunt oamenii pe care Dumnezeu ii iubeste cel mai mult. te pup si te imbratisez cat pot eu de strans.
:rose[1]: din partea mea ca esti o femeie foarte puternica.
Sus In jos
Loredana
Trandafiras
Loredana


feminin
Numarul mesajelor : 1423
Varsta : 44
Location : Deva
Job/hobbies : plimbarea in natura
Humor : imi plac oamenii de viata
Data de inscriere : 15/06/2010

Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 EmptySam Aug 14, 2010 11:31 pm

va multumesc toate suntem puternice ,numai ca o aratam atunci cand suntem in situatia sa o facem.majoritatea femeilor zic eu suntem niste...leoaice ..care se lupta cu viata si cu orce in viata pt puiutii nostrii.nu vreau nici macar sa ma gandesc la cat cealalta.adri ai dreptate si i simt in fiecare zi iubirea .d a va pupam si noi :[tim:]:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nasterile noastre - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nasterile noastre   Nasterile noastre - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Nasterile noastre
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cu-familia-si-prietenii-la-o-cafea :: Your first category :: Subiecte interesante-
Mergi direct la: